החזרי מס בגין ילד לקוי למידה או נכה

הורים לילדים לקויי למידה או לילדים נכים נושאים בהוצאות כבדות יותר ולכן זכאים להקלות במס.

בעבר הגדרת המדינה לנטולי יכולת הייתה מצומצמת מאוד וכללה רק ילדים עיוורים או משותקים, אך בשנת 2003 שינתה המדינה את החוק והוסיפה להגדרה גם ילדים נכים וילדים עם ליקויי למידה ולכן הוריהם זכאים להקלות במס. החוק קובע כי כל תושב ישראל זכאי לשתי נקודות זיכוי במס הכנסה בגין כל ילד שמוגדר כנטול יכולת. שווי שתי נקודות אלו הוא מעל 4,000 ש"ח. הורים לילד בעל ליקוי למידה חמור זכאים גם לקצבת נכות מביטוח לאומי.

ישנם מספר קריטריונים שצריכים להתקיים כדי לקבל החזרי מס בעבור ילד לקוי למידה:

  • אבחון רשמי של רופא מומחה המעיד על ליקוי למידה.
  • אישור על כך שהילד לומד במסגרת חינוך מיוחד. מסגרות אלו כוללות בית ספר לחינוך מיוחד, כיתה לחינוך מיוחד הנמצאת בבית ספר רגיל או גן ילדים לחינוך מיוחד.
  • אישור מוועדת השמה המקנה זכאות לחינוך מיוחד. ועדה זאת מורכבת מאנשי מקצוע בתחומי הרפואה והחינוך של הרשות המקומית.

כדי לקבל החזרי מס בגין ילד נכה יש להציג למס הכנסה מסמכים רפואיים המעידים על כך שהילד סובל מנכות המפריעה לו בתפקוד היומיומי. חשוב לאסוף כמה שיותר מסמכים המעידים על הנכות כיוון שאישור של גורם רשמי על הנכות הוא הכרחי לקבלת החזר מס.

חשוב לדעת שגם אוטיזם נכלל בהגדרת ילד נכה ולכן הוריו זכאים לקבל שתי נקודות זיכוי. גם במקרה זה יש צורך להביא מסמכים המעידים על אבחון ילד כאוטיסט.

משרד קרבי ניהול בע"מ ורו"ח עפר קרבי הינם בעלי נסיון רב בהחזרי מס. הנכם מוזמנים להיעזר בשירותי משרדנו על מנת להשיג את החזר המס המקסימלי.

סיפור הצלחה – החזר מס עבור ילד בחינוך מיוחד:

מאמרים אחרונים

צרו קשר