נקודות זיכוי בגין ילדים

נקודות זיכוי הן דרכה של הממשלה לאפשר הנחות במס הכנסה לאוכלוסיות שונות ממגוון סיבות ביניהן הקטנת הפערים בחברה, אפליה מתקנת ועוד. נקודת זיכוי שווה, נכון לשנת 2012 כ- 215 ₪ הנחה במס הכנסה מידי חודש, המסתכמים לכ- 2580 ₪ הנחה בשנה.

אם לילדים אשר עובדת זכאית לקבל שתי נקודות זיכוי עבור כל ילד משנת המס העוקבת ללידתו עד שנת המס העוקבת להגיעו לגיל 5. מגיל 5 של הילד, עד הגיעו לגיל 19 האישה זכאית לנקודת זיכוי אחת בלבד. גבר זכאי לקבל נקודת זיכוי אחת עבור כל ילד משנת המס העוקבת ללידתו עד לשנת המס העוקבת להגיעו לגיל 3. גבר גרוש זכאי לקבל נקודת זיכוי נוספת עבור כל ילד עד גיל 19 באם הינו משלם מזונות.

הורים לילד הסובל מליקויי למידה או נכויות ומגבלות שונות זכאים על פי החוק לנקודות מס נוספות בגין כל ילד אשר מוגדר כנטול יכולת. מדובר בשתי נקודות מס נוספות אשר שוויין הינו למעלה מ- 4,000 שקלים. מדובר בסכומי כסף ניכרים אשר יכולים לסייע לכל משפחה. לכן אם הנכם מתמודדים עם ילדים עם מוגבלויות הרי שחשוב כי תבררו את זכאותכם לנקודות זיכוי בגין ילדים.

נדגיש שוב כי נקודות זיכוי ניתן לממש רק עבור מס המשולם על הכנסה מיגיעה אישית. לכן, מי שאינו משלם מס לא זכאי לקזז את נקודות הזיכוי המגיעות לו.
קיזוז נקודות הזיכוי אמור להתבצע באופן אוטומטי וניתן למעקב בתלוש המשכורת החודשי. עם זאת, ישנם הרבה מקרים בהם בשל טעות או אי דיווח לא מדווחות נקודות הזיכוי כראוי.

הסעיפים הקובעים את הזכאות לנקודות זיכוי בגין ילדים ונקודות זיכוי נוספות הינם רבים ומשתנים מעת לעת ולכן אם יש לכם חשד שהמעסיק טעה בדיווח נקודות הזיכוי שלכם מומלץ להשתמש בשירותיהם של אנשי המקצוע בתחום החזרי מס. משרד 'קרבי ניהול בע"מ' מתמחה בהחזרי מס לשכירים ומבטיח שירות מצוין ללקוחותיו.

מאמרים אחרונים

צרו קשר