נקודות זיכוי מס הכנסה

הענקת נקודות זיכוי מס הכנסה הינה הדרך של הממשלה לחלק לאזרחי המדינה הנחות במס ההכנסה אותו הם משלמים, ולאפשר הטבות לאוכלוסיות מסוימות בהתאם לקריטריונים אשר נקבעים על ידי הממשלה. נקודות אלו מתורגמות לכסף, כאשר כל נקודה שווה לכ- 200 ש"ח בחודש או 2400 ש"ח בשנה.
כל אזרח ישראלי זכאי לקבלת 2 נקודות זיכוי ול- 0.25 נקודת זיכוי נוספת עבור נסיעות לעבודה, וזאת מבלי להחשב או לבדוק את הדרך בה הוא מגיע לעבודה. נשים זכאיות לחצי נקודת זיכוי נוספת בכדי לעודד את היציאה לעבודה.

עילות נוספות בגינן קיימת זכאות לנקודות זיכוי:
1. בגין ילד עד גיל 18 זכאית האם לנקודה אחד.
2. עובד(ת) חד הורי עם ילדים עד גיל 18 זכאי לנקודת זיכוי נוספת בגין היותם משפחה חד הורית (ללא קשר לנקודת הזיכוי בגין ילדים).
3. חיילים משוחררים בשנתיים ממועד השחרור יכולים לקבל עד 2 נקודות זיכוי (תלוי במשך השירות).
4. לאחר סיום תואר אקדמי במוסד מוכר תהיו זכאים לנקודת זיכוי למשך 3 שנים.

ישנן עוד לא מעט עילות נוספות בגינן מגיעות נקודות זיכוי להנחה במס הכנסה. בסיכומה של המשכורת החודשית, נערך חישוב מס ובמהלכו מופחת סכום נקודות זיכוי מס הכנסה מן התחשיב הכללי.
עובדים רבים זכאים להחזרי מס בגין ניכויי מס גבוהים יותר מכפי שהיו אמורים לשלם בפועל. תשלומים מיותרים אלו עשויים להיגבות מכם באם נקודות הזיכוי של מס ההכנסה חושבו בצורה לא נכונה.
מקרה זה יכול להתרחש בשל דיווח נתונים לא מדויק, או נתונים אשר לא עודכנו בזמן. לעיתים חלה טעות בחישוב נקודות זיכוי מס הכנסה גם בשל טעויות של המעביד. מכל הסיבות הללו חשוב לבצע בדיקה מקיפה ומקצועית להחזרי מס, אשר אולי מגיעים לכם.
בכדי שלא להפסיד נקודות זיכוי מס הכנסה חשוב לדווח ולעדכן את פקידי מס ההכנסה בנוגע לשינויים במצבכם המשפחתי דרך המעסיק.
בבדיקת הזכאות מומלץ לפנות לחברה מקצועית העוסקת בבדיקת החזרי מס, המכירה את כל העילות בגינן אתם זכאים לנקודות זיכוי ועילות נוספות לקבלת החזר מס.

מאמרים אחרונים

צרו קשר