החזרי מס עקב הפסדים בבורסה

השקעה בבורסה מניבה לעתים רבות רווחים של סכומי כסף גדולים וכמו כל מקור הכנסה גם סכום הרווחים בבורסה חייב בתשלום מס הכנסה.

לעתים קורה גם שהמשקיע מפסיד בבורסה ומס הכנסה גובה מס גבוה יותר ממה שאמור המשקיע לשלם בהתאם להפסדיו בבורסה. כל אדם המשקיע בבורסה חייב על פי חוק לשלם 20% מרווחיו למס הכנסהלעתים קורה כי אדם מרוויח כסף בבורסה ועל רווחיו משלם מס הכנסה. לאחר הרווח אותו אדם מפסיד כסף בבורסה, ובקיזוז ההפסד מהרווח יוצא כי האדם צריך לשלם פחות מס הכנסה ממה ששילם בפועל, ולעיתים יוצא כי אינו צריך לשלם מס כלל. בנקודה זאת רצוי להיעזר בשירותיו של אדם המתמחה בהחזרי מס עקב הפסדים בבורסה שיבצע חישוב מדויק של ההפרש בין ההפסדים לרווחים, זאת על-מנת שהמשקיע יקבל את החזרי המס המגיעים לו עקב תשלום מס הכנסה על סכומים שלא הרוויח.
את הדו"ח על ההפסדים והרווחים בתקופה של מסחר בבורסה ניתן לקבל מהגורם באמצעותו השקענו, לדוג' אם השקענו דרך הבנק, ניתן לבקש מהבנק פירוט של הרווחים וההפסדים על תיק ההשקעות בבורסה בתקופה ספציפית, וזאת על מנת שבבוא העת יהיו בידינו את המסמכים הדרושים כדי לקבל החזרי מס המגיעים לנו עקב הפסדים בבורסה.
בכל מקרה כדאי להיעזר ברואה חשבון המתמחה בהחזרי מס גם בסוגיה זו, שכן הוא מכיר ומודע טוב ממך בכל רזי התהליך ויכול למנוע מצב שבו אתה תהיה חייב כסף למס הכנסה ולא להיפך.

מאמרים אחרונים

צרו קשר