טופס 1301

טופס 1301 הינו טופס דין וחשבון שנתי אשר בו מוצגות הכנסותיו של אדם יחיד. באם הנישום נשוי, יפורטו בטופס זה גם הכנסותיו של בן/בת זוגו.
עצמאיים חייבים בהגשת דו"ח שנתי ובו עליהם לכלול את כלל הכנסותיהם מכל עסק ומשלח יד. בטופס נכללים גם דיווחים אודות הכנסות אשר פטורות ממס.

טופס 1301 כולל מספר חלקים ובהם פרטים כלליים ופרטים אישיים של הנישום, דיווח אודות הכנסות מיגיעה אישית, דיווח אודות הכנסות החייבות במס על פי שיעור מס רגיל, וכמו כן הכנסות החייבות בשיעור מס מיוחד.

שכירים פטורים מהגשת הדו"ח אולם, אלו מבניהם המבקשים להנות מהחזרי מס רשאים אף הם להגיש דין וחשבון שנתי על גבי טופס 1301.  אפשרות נוספת היא להגיש טופס 135 אשר נחשב פשוט ונוח יותר למילוי.

יש לציין כי את הדו"ח המפורט יש להגיש במועדי הדיווח הקבועים בחוק. עם זאת רואי חשבון וחברות לייעוץ מס יכולים לקבל ארכה נוספת לצורך הגשת הדו"חות עבור לקוחותיהם.

שכירים יכולים למלא ולהגיש טפסים אלו לבד אולם אי היכרות עם חוקי המס, יכולה לגרור טעות במילוי הטופס ותשלום מס גבוה יותר ממה שצריך בפועל. התייעצות עם אנשי מקצוע כמו משרדים להחזרי מס לשכירים יכולה לעזור במקרה זה. משרדנו, קרבי ניהול בע"מ מתמחה בהחזרי מס לשכירים. נשמח לבדוק האם מגיע לכם החזרי מס (הבדיקה חינם) ולהגיש עבורכם את הטפסים על מנת שתקבלו את החזר המס המגיע לכם.

קישור לטופס 1301 באתר מס הכנסה כאן.

קישור לטופס 135 באתר מס הכנסה כאן.

מאמרים אחרונים

צרו קשר